ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8370 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 12:59
נושא ההודעה: חומרה חדשה בלינוקס וחלונות: עדות מניסיון אישי [OT]

בשבוע שעבר קיבלתי כרטיס usb2 חדש עבור הנייד שלי. בנייד יש כרגע רק usb1 והעבודה עם הכונן הקשיח החיצוני שמשמש אותי לגיבויים קצת איטית. ניסיתי את הכרטיס גם על הנייד שלי וגם על נייד אחר בעבודה שמותקן עליו חלונות 2000 והנה תיאור האירועים:

מידע כללי

המדובר מכרטיס המיוצר ע"י חברה מכובדת ביותר - Adaptec. הדגם הספציפי הואAdaptec AUA-1420 USB 2.0 2 Port CardBus. על הקופסה או באינטרנט לא מצאתי שום עדות לכך שהכרטיס תומך באופן רשמי בלינוקס. ההגדרה היא שהוא תואם לחלונות מגרסאות שונות. הוא מכיל גם תקליטור עם דרייברים ומדריך הפעלה קצרצר שלינוקס לא מוזכרת בו.

לינוקס (מנדרייק 9.2)

הכנסתי את הכרטיס למחשב (בזמן שהוא פועל). שום שינוי לא נראה ולא קיבלתי שום הודעה. על הכרטיס עצמו יש שתי נורות שמציינות שהכרטיס מתקשר עם המחשב - שתי הנורות התחילו לדלוק.

בדקתי את לוג הקרנל (dmesg) והיו שם מספר הודעות שהצביעו על כך שהכרטיס זוהה באופן תקין, ושנוספו פורטים מסוג usb2 למחשב. בדיקה עם התוכנה usbview שמותקנת לי במחשב הראתה שאכן הפורטים החדשים מוכנים לפעולה. כמוכן בדקתי עם lsusb והכל נראה תקין.

טוב: התקנה הכי קלה שיכולה להיות בעולם, אפס מאמץ, זיהוי אוטומטי ובלי בילבולי מוח.
פחות טוב: חוסר בהודעה כלשהי מצד המערכת עלול לבלבל משתמשים חסרי ידע במה צריך לבדוק כדי לראות שהכל פועל (לפחות בפעם ראשונה).
שעורי בית: לבדוק אם יש איזה daemon שעוקב אחרי dmesg ויכול לתת הודעות לגבי שינויים בחומרה.

בשלב שני חיברתי את הכונן החיצוני להתקן. גם כאן הזיהוי היחידי שהכל תקין היה אור ירוק שנדלק על הכונן עצמו.

בדיקה עם dmesg שוב הראתה שהכל תקין ושאכן מחובר התקן זיכרון ל usb. בנוסף ל etc/fstab/ נוספה כניסה המעגנת את ההתקן ל mnt/removable/ וכמובן נוספה ספריה כזו (כנראה ע"י kudzu).

לחצתי על הסמל של KwikDisk שיש לי בקיקר, ואכן מופיעה שם כניסה עם mnt/removable/. לחצתי עליה (שקול לביצוע mount) וההתקן הפך זמין ומוכן לשימוש.

טוב: התקנה הכי קלה שיכולה להיות בעולם, אפס מאמץ, זיהוי אוטומטי ובלי בילבולי מוח.
פחות טוב: חוסר בהודעה כלשהי מצד המערכת עלול לבלבל משתמשים חסרי ידע במה צריך לבדוק כדי לראות שהכל פועל (לפחות בפעם ראשונה). כמוכן הצורך בעיגון ידני עלול לבלבל משתמשים חדשים.
שעורי בית: לבדוק אם יש איזה daemon שעוקב אחרי dmesg ויכול לתת הודעות לגבי שינויים בחומרה. לבדוק אם supermount או משהו דומה יידע לבצע עיגון אוטומטי של התקני usb.

חלונות 2000

הכנסתי את הכרטיס למחשב (בזמן שהוא פועל). קיבלתי הודעה על זיהוי חומרה חדשה. הופיע אשף להגדרת החומרה. ניסיתי בהתחלה לעבוד בשיטת ה next->next אבל זה לא עבד. אין דרייבר מתאים. הסתכלתי בספרון התיעוד ואכן כתוב שם של 2000 יש להתקין את הדרייבר מהסידי. פעלתי לפי ההוראות בחוברת ההדרכה והתקנתי את הדרייבר (יש לציין, שפרט שעלול לבלבל משתמשים חדשים, הוא שהמדריך בשום שלב לא מזכיר שצריך גם להכניס את התקליטור לכונן!). לאחר התקנת הדרייבר הופיעה הודעה על זיהוי ההתקן ונדלקות הנורות שעליו.

בנוסף התקליטור מכיל תוכנת מוניטורינג ל usb - התקנתי אותה והיא מזכירה את usbview אם כי היא מציגה את המידע בצורה גרפית. מה שמאוד מבלבל שם זו הודעה "ההתקן הזה לא עובד במהירות האופטימלית" -? אני עדיין מגרד את ראשי בניסיון להבין מה כוונת המשורר (לא מוזכר בתיעוד).

טוב: מופיעה הודעה על זיהוי החומרה, התוכנה שמגיעה עם התקליטור חביבה במיוחד למשתמשים חדשים (בגלל ההצגה הגרפית, כי המידע המופיע זמין גם בלינוקס דרך usbview)
פחות טוב: התקנה מסורבלת ומרובת שלבים, עם הרבה מסכים שצריך לקרוא ו/או תיעוד שצריך לעבור עליו, המדריך קצת מבלבל (בגלל שלא מוזכר להכניס את הסידי), ההודעה לגבי "מהירות לא אופטימלית" מאוד מבלבלת.

בשלב הבא חיברתי את הכונן החיצוני. עם הפעלתו (מתג) הכונן התחיל להשמיע קולות קליקים רצופים ומהירים (מפחיד ביותר) כשהנורה שלו מהבהבת בטירוף. לאחר כמה שניות שהתופעה נמשכה, התחלתי לחשוב מה אפשר לעשות. ניסיתי לנתק את ההתקן בעזרת remove hardware אבל מאחר וההתקן לא זוהה הוא גם לא הופיע שם. בסוף כיביתי את ההתקן דרך הסוויץ' (מה שלא ממש מומלץ). למותר לציין שאת הכונן הזה אני כבר לא מחבר ל usb2 תחת חלונות.

יש לציין למען הסדר הטוב, שחיבור ההתקן ל usb1 בחלונות כן גורמת לזיהויו ושם הוא פועל טוב (אם כי מאוד איטי).

טוב: אין!!!
פחות טוב: ההתקן לא פועל. יש לציין שלא מדובר כאן בחוסר נוחות שולית כמו בלינוקס (שקל לתקן) אלא בהתקן לא פועל - נקודה.

מסקנות

בלינוקס - התקנת החומרה הייתה קלה ופשוטה, בלי בלבולי מוח. הכל זוהה ופועל כמו שצריך. יש מקום לשפר את האינטראקטיביות של המשתמש - ורשמתי לי לעשות כמה שיעורי בית בנושא זה כדי לבדוק אם יש לזה פתרונות (ואם לא, אני אשלח את זה ל wish list של מנדרייק).

בחלונות - התקנת החומרה הייתה מסורבלת ומייגעת, ודרשה שימוש באשפים ובתיעוד. התוצאה הסופית מעצבנת ומאכזבת - כונן הגיבוי לא עובד לי בחיבור usb2.

למען ההגינות, אני רוצה לציין שלא בהכרח האשמה בחלונות. יכול להיות שהבעיה היא בדרייברים של אחד מהיצרנים - או כרטיס ה usb2 או הכונן החיצוני - אבל מה שמשנה זה התוצאה הסופית. אחת הבעיות הגדולות שהיו לי כשעוד הייתי משתמש בחלונות - זו חוסר תאימות בין חומרות של יצרנים שונים. אני לא יודע אם זה בגלל הקוד הסגור, חוסר טסטים מספיקים או השד יודע מה - העובדה היא שבלינוקס כל ההתקנים שלי עובדים בהרמוניה ובשיתוף פעולה ובחלונות כל התקן נוסף או תוכנה נוספת שמוסיפים רק מוסיפה שערות לבנות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
IPלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/06/2003 · הודעות: 1023 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:14
נושא ההודעה:

"מהירות לא אופטימלית" - אני חושב שהכוונה שהמהירת תהיה של USB1 ולא USB2...

לי היה סיפור דומה עם הסורק שלי, Mustek 1200 CU Plus. כשעברתי לXP, XP לא זיהתה את הסורק ולא היו דרייברים בדיסק (קניתי אותו לפני שהיה XP). נאלצתי לחפש דרייברים לבד. באתר הרשמי שלהם לא היה את הדגם. אחרי חיפושים ארוכים בגוגל מצאתי דרייברים באיזה אתר רוסי (אני לא דובר רוסית). לעומת זאת, מנדרייק וקנופיקס זיהו לי את הסורק כבר בהתקנה ושמו איקון נחמד על שולחן העבודה. Razz

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:21
נושא ההודעה:

הכל טוב ויפה רק ש.. אתה קונה חומרה בלי לבדוק הא היא תואמת תחת לינוקס?
הרי מה קורה שהחומרה לא נתמכת? אז זה כבר בעיה.
אגב סתם לידע כללי, איזה מודול אתה משתמש?

והאם רואים את השיפור במהירות בין החיבור USB1 לUSB2 ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:44
נושא ההודעה:

אייל :

אייל, ככה אתה מכיר אותי? ציינתי שהיצרן לא מודיע על "תמיכה רשמית" בכרטיס. כמובן שמצאתי בגוגל עדות לכך שמשתמשי לינוקס הצליחו לעבוד עם ההתקן באופן משביע רצון, אחרת לא הייתי מתקרב אליו.

ציטוט:

אגב סתם לידע כללי, איזה מודול אתה משתמש?

מודול? אתה מתכוון למודולים של הקרנל? כי לא בדקתי, זה פשוט עבד מהקופסא...

ציטוט:

והאם רואים את השיפור במהירות בין החיבור USB1 לUSB2 ?

בהחלט... העתקה של iso לכונן לקחה מעל 20 דקות קודם ועכשיו היא לוקחת בערך דקה וחצי...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 14:32
נושא ההודעה:

דוביקס :
אייל :

אייל, ככה אתה מכיר אותי? ציינתי שהיצרן לא מודיע על "תמיכה רשמית" בכרטיס. כמובן שמצאתי בגוגל עדות לכך שמשתמשי לינוקס הצליחו לעבוד עם ההתקן באופן משביע רצון, אחרת לא הייתי מתקרב אליו.

חשבתי שלא בדקת בגלל השורה הזאת:
ציטוט:
על הקופסה או באינטרנט לא מצאתי שום עדות לכך שהכרטיס תומך באופן רשמי בלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 14:38
נושא ההודעה:

על הקופסה או באינטרנט לא מצאתי שום עדות לכך שהכרטיס תומך באופן רשמי בלינוקס.

ההמלצה ככלל, היא להקפיד לקנות חומרה נתמכת (או רשמית או לפי ניסיון של אחרים).

עוד הבהרה חשובה, מטרת הנ"ל היא פשוט לספר על ניסיון אישי שנוגד את הסטיגמה המקובלת. הניסיון האישי שלי הוא, שכשחומרה נתמכת בלינוקס אז לרוב היא עובדת טוב. בחלונות, גם כשחומרה נתמכת זה עדיין לא מבטיח שהיא תעבוד.

חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 16:06
נושא ההודעה: גם לי יש ניסיון דומה

אבל, למען ההגינות, צריך להשוות את Mandrake 9.2 ל- XP או אפילו ל- Server 2003. זה לא מפתיע אותי שמערכת הפעלה משנת 2003 מזהה התקן שיוצר בשנת 2003 יותר טוב מאשר מערכת הפעלה משנת 2000.

משתמש Mandrake 8 מכל שנה יכול לשדרג ל- 9.2 בלי תוספת מחיר (ואפילו משתמשי חלונות .....) ואילו משתמשי חלונות לא יכולים לשדרג בלי תשלום -- רצוי מאוד לציין את זה. אבל כשמשווים, צריך לדעתי להיות הוגן.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 16:29
נושא ההודעה:

תיארתי לעצמי שמישהו יעלה את השאלה ורק תהיתי מתי זה יקרה.

לטעמי, זה לא רלוונטי, מאחר והבעיה היא עם דרייבר שהיצרן סיפק. לא טענתי לרגע שמיקרוסופט לא בסדר - אנא קרא שוב את הנוסח של הטקסט. בסופו של דבר, מה שחשוב לי זה שההתקן יעבוד, ואם דרייבר קנייני של היצרן בחלונות לא עובד ומולו דרייבר חופשי של הקהילה בלינוקס כן עובד - ויותר חשוב מזה - ששני ההתקנים עובדים ביחד (כי בנפרד, גם בחלונות הם עובדים) - זו הנקודה המכרעת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 17:46
נושא ההודעה:

מניסיון אישי, לפני שנתיים ניסיתי להתקין חומרה חדשה לגמריי שיוצרה באותה שנה (2001) על מחשב בעל חלונות 98, החומרה עבדה מעולה. ככה שהפרשי השנים אינם בעלי משמעות בנושא לרוב.
לא ניסיתי איך זה עובד על לינוקס (כי לא היה לי כזה, לא אז לפחות) אבל אני מנחש שזה היה עובד נפלא.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 18:01
נושא ההודעה:

Anonymous :
מניסיון אישי, לפני שנתיים ניסיתי להתקין חומרה חדשה לגמריי שיוצרה באותה שנה (2001) על מחשב בעל חלונות 98, החומרה עבדה מעולה. ככה שהפרשי השנים אינם בעלי משמעות בנושא לרוב.
לא ניסיתי איך זה עובד על לינוקס (כי לא היה לי כזה, לא אז לפחות) אבל אני מנחש שזה היה עובד נפלא.

מנסיון שלי, כרטיס SCSI הפסיק לעבוד ברגע שעברתי לפנטיום 3.. על שום ווינדוס, לעומת זאת על XP הוא רץ, ורק שם, או בלינוקס רד האט 7.3, ששם זכור לי שהוא עבד

חזרה לתוכן הדיון
newbieלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2003 · הודעות: 543 · מיקום: אשדוד

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 18:14
נושא ההודעה:

לי יש ניסיון שונה עם חומרה שלא מזוהה...

יש לי כרטיס מסך radeon 9200 שעובד מעולה בוינדוז ויש לי האצה גראפית....
אבל לצערי בשום הפצה של לינוקס לא הצלחתי להפעיל את זה למרות שעקבתי אחרי כל ההוראות של התקנת הדרייבר....
בסלאק 9.1 (שאיתו נשארתי בסוף) הצלחתי להתקין את הדרייבר כמו שצריך והכל והוא אפילו מופיע ברשימה כשאני רושם lsmod אבל אני עדיין לא מקבל האצה גראפית ואני לא מבין למה.... Sad

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
צ'יפיאורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 18:37
נושא ההודעה:

הסורק שלי לא עובד בלינוקס... (HP) Crying or Very sad

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 18:37
נושא ההודעה:

ל - newbie -

הבעיה שאתה מתאר היא שונה ולא קשורה לחלוטין לזיהוי חומרה. הבעיה נובעת מכך שהדרייברים להאצה 3G גם של ATI וגם של nVidia הם קנייניים (של היצרן) ולא כלולים בגרסאות ההורדה של ההפצות. אם היית קונה חבילה של מנדרייק או סוזה למשל הדרייבר כבר היה כלול וממילא מופעל.

לפני כמה ימים פרסמתי ידיעה על אתר ממנו אפשר להוריד חבילות בינאריות של הדרייברים האלו עבור מנדרייק - למי שיש מנדרייק.

הבעיה שלך מלמדת אותנו שדרייברים קנייניים ולא חופשיים של היצרן הם בעייתיים ולא משנה אם מדובר בלינוקס (ראה ערך בעיות היציבות של הדרייברים של nVidia) או בחלונות (כמו בדוגמה שלי). היתרון הגדול של לינוקס הוא שיש לה הרבה יותר דרייברים חופשיים מאשר לחלונות, ויש לקוות שמתי שהוא פרוייקט X יפתח דרייברים חופשיים להאצה תלת מימדית שיכללו בכל הפצה שהיא בלי הגבלות.

אתה יכול לנסות את הגרסה הבאה של PCLinuxOS- היא תכלול גם את הדרייברים של ATI וגם את אלו של , nVidia , כדי לבחון "האם זה עובד ישר מהקופסה".

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 18:42
נושא ההודעה:

ולמען האמת תמורת תשלום מתאים, כמו לדוגמה רכישת מנדרייק 9.2 אתה יכול להיות בטוח שהדרייברים כבר בפנים ויזוהו אוטומטית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 20:34
נושא ההודעה:

דוגמאות כאלה יש הרבה, לשני הצדדים.
אני לא חושב שאפשר להסיק מהם מסקנות, יותר מדי.
יכול להיות שיש באג בדרייבר שהם מספקים, בד"כ כשניגשים לאתר של היצרן מגלים שיש שם דרייבר מעודכן שכן עובד, אז אל תמהר להסיק ש"החומרה לא עובדת" כי כנראה שזה לא נכון.
העובדה היא שיצרני חומרה לא מייצרים דרייברים ללינוקס.
כמו שאמרת הבעיה שלך היא לא נגד וינדוס, אלא נגד היצרן של החומרה שלך.
אין לך בעיה עם זה שהוא מתעלם לחלוטין מלינוקס ?
זה שבמקרה הכונן הספציפי שלך נתמך במנדרייק, זה לא אומר שדגמים אחרים גם נתמכים. בלינוקס אתה תמיד צריך לוודא שהגרסא של ההפצה תהיה יותר חדשה מהחומרה שברשותך, כי אם לא, אז כנראה שהחומרה לא תתמך.
לעולם לא יהיה אפשר להגיע לרמה מספקת של תמיכה בחומרה ללא עזרה של היצרנים, שנכון לעכשיו מתעלמים.

נדיר מאד למצוא מקרים בהם תוכנה לא טובה הורסת חומרה. דווקא לאחרונה נתקלנו במקרה כזה אצל מנדרייק (LG), ולא משנה מי אשם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 20:37
נושא ההודעה:

צ'יפי :
הסורק שלי לא עובד בלינוקס... (HP) Crying or Very sad

לצערי, הסורקים הזולים של HP לא משתמשים בממשק סטנדרטי המקובל בשוק ו/או שמפרטו ידוע אלא בממשק קנייני של HP. מה שיותר גרוע הוא, שחלק מהסורקים שלהם בעלי חיבור usb ומקבילי הם בעצם סורקי usb (בעלי הממשק הקנייני) שהוסבו בעזרת מעגל אלקטרוני לממשק מקבילי ולכן הם לא עובדים עם ממשק מקבילי סטנדרטי. מה שהכי גרוע, שמסיבות השמורות עימם הם מסרבים לשחרר את המפרט של הסורקים שלהם כדי לאפשר לקהילה לפתח דרייברים חופשיים. בנוסף, HP מחליפים מדי פעם את המעגל המשולב שבו הם משתמשים ומשנים את המפרט כך שדרייבר שפותח לסורק מסדרה מסויימת לא בהכרח מתאים לסורק מסדרה אחרת.

למרות שאני מאוד מעריך את HP כיצרן חומרה, אני בד"כ ממליץ להימנע מלרכוש סורקים שלהם, כי יצרן שלא משחרר את המפרטים פוגע בעצם בלקוחות שלו. את האשמה על מצב זה יש להטיל על היצרן ולפגוע בהם בכיס - להעדיף חומרה של יצרן שמשתמש בממשקים סטנדרטיים ומשחרר את המפרטים, ואם אי אפשר חומרה שאינה סטנדרטית אבל שהיצרן כן משתףמידע עם הקהילה או שהוא מפתח דרייברים ללינוקס בעצמו.

יכול להיות שיש פיתרון לסורק שלך כי לחלק מהממשקים כן פותחו דרייברים - אבל לגבי זה תפתח דיון נפרד עם כל הפרטים.

חזרה לתוכן הדיון
משתמש (:אורח · ·

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 00:52
נושא ההודעה: הסקירה שלך קצת דמגוגית

ולמה אני מתכוון:
אני גם משתמש במנדריק 9.2 למרות שעקב בעיות חיבור לכבלים אני כרגע על ה XP.

בנוגע להשוואה שלך של מנדריק 9.2 לwin2000 היא קצת דמגוגית מאחר שwin2000 היא מערכת שיצאה לפני הרבה זמן וכנראה לפני שusb2 היה קיים. מנדריק לעומת זאת יצאה לא מזמן והגיוני שתתמוך בusb2

לכן מטבע הדברים, חומרה שיצאה אחרי שהמערכת שוחררה מצריכה עדכונים ויתכן שעקב חוסר התאמות כאלה ואחרות יש בעיה בתמיכה.

מעבר לזה מנדריק 9.2 באמת עובדת יפה

חזרה לתוכן הדיון
biznaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/08/2003 · הודעות: 641 · מיקום: פרדס חנה

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 13:33
נושא ההודעה: אם כבר מדברים על זיהוי התקנים

במנדרייק 9.2 הזיהוי פשוט מעולה (או אפילו "פשוט ומעולה").
בחלונות 98, כשהייתי מחבר לנייד לשי התקני DiskOnKey לסוגיהם, הייתי צריך את הדרייבר של כל אחד מהם. ברור, שחלונות 98 היא לא XP, אך הבנתי שיש כמה התקנים שלא עובדים באופן אוטומטי עם XP.
כיום, כל התקן שאני מחבר לנייד, אוטומטית המחשב מזהה, ומעלה אותו על /mnt/removable.
ניסיתי, סתם בשביל העניין, לחבר את המצלמה הדיגיטלית לנייד שלי...
תוך 3 שניות התווספה לי מחיצה בשם /mnt/hd ועליה הייתה המצלמה הדיגיטלית.
בלי מסכי "אנא הכנס את דיסק ההתקנה" או כל מיני בלהות אחרות.
יש יותר טוב מזה?
דותן

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
newbieלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2003 · הודעות: 543 · מיקום: אשדוד

הודעה פורסם: 28/12/2003 - 15:55
נושא ההודעה:

דוביקס :
ל - newbie -

אתה יכול לנסות את הגרסה הבאה של PCLinuxOS- היא תכלול גם את הדרייברים של ATI וגם את אלו של , nVidia , כדי לבחון "האם זה עובד ישר מהקופסה".

האמת כבר בדקתי את הגרסה הנוכחית של PCLinuxOS וזה באמת משהו מדהים ואני כבר לא יכול לחכות לגרסה הסופית שתצא...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10517 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 28/12/2003 - 16:17
נושא ההודעה: Re: הסקירה שלך קצת דמגוגית

משתמש (: :
ולמה אני מתכוון:
אני גם משתמש במנדריק 9.2 למרות שעקב בעיות חיבור לכבלים אני כרגע על ה XP.

בנוגע להשוואה שלך של מנדריק 9.2 לwin2000 היא קצת דמגוגית מאחר שwin2000 היא מערכת שיצאה לפני הרבה זמן וכנראה לפני שusb2 היה קיים. מנדריק לעומת זאת יצאה לא מזמן והגיוני שתתמוך בusb2

לכן מטבע הדברים, חומרה שיצאה אחרי שהמערכת שוחררה מצריכה עדכונים ויתכן שעקב חוסר התאמות כאלה ואחרות יש בעיה בתמיכה.

מעבר לזה מנדריק 9.2 באמת עובדת יפה

אני לא חושב שאפשר לקרוא לזה דמגוגיה. אתה מניח שעלות ההשוואה שלו עבור התכונות אפסית, וזה לא מה שקיים בפועל. לדוביקס יש windows 2000, זה מה שהוא משתמש וזו ההשואה הרלוונטית עבורו. השוואה וקבלת התכונות עבור XP תעלה לו כסף רב והסכמה לרישוי בלתי חופשי ומגביל מאוד. מה שבמנדרייק הוא יקבל באופן חופשי.

בנוסף בתוכנה החופשית הקוד זמין, מה שמאפשר גמישות רבה מאוד. מי שירצה יוכל להתקין kde3.2 על redhat 7.3, יוכל להתקין קרנלים מסדרה 2.6 על הפצות ישנות וכן הלאה. ישנם backports של תכונות לקרנלים ישנים (כמו ה-USB לקרנלים מסדרה 2.2, זה כמו ש-MS יוסיפו את תכונות ה-USB של 2000 ל-windows 95).

מודל העבודה הזו שונה מאוד ממה שהמודל הקנייני המוכר לנו מספק.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
Jonatan44לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/08/2003 · הודעות: 427 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 28/12/2003 - 16:46
נושא ההודעה: Re: גם לי יש ניסיון דומה

אוריב :
אבל, למען ההגינות, צריך להשוות את Mandrake 9.2 ל- XP או אפילו ל- Server 2003. זה לא מפתיע אותי שמערכת הפעלה משנת 2003 מזהה התקן שיוצר בשנת 2003 יותר טוב מאשר מערכת הפעלה משנת 2000.

משתמש Mandrake 8 מכל שנה יכול לשדרג ל- 9.2 בלי תוספת מחיר (ואפילו משתמשי חלונות .....) ואילו משתמשי חלונות לא יכולים לשדרג בלי תשלום -- רצוי מאוד לציין את זה. אבל כשמשווים, צריך לדעתי להיות הוגן.

נכון יצרנית חלונות לוקחת כסף על שידרוג מערכת קיימת אבל ההבדל בין לינוקס לחלונות
הוא שמנדרייק יוצא כל 3-6 חודשים ואילו חלונותל יוצא פעם בשנה שנתיים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון