ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/11/2023 - 23:17
נושא ההודעה: משתף פוסט ישן שהעליתי די מזמן:

בהמשך לפוסט הזה:
https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64930&highlight=%E8%E5%E5%E9%E8%F8&sid=98887e6dbbb79fc9175b41a921dc1104
(סמלים שנראים כריבועים כלומר חסרים לי פונטים).
האם יש אפשרות איכשהו לעמוד על הריבוע עם העכבר ולדעת איזה פונט חסר או אולי איזה סמל unicode יש שם וככה אולי להגיע אל החבילה המתאימה?
אני פשוט שם לב לזה יותר ויותר.
זה קורה כרגיל בעיקר בפסוקים אבל לא רק וזה ממש מעצבן אותי.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/11/2023 - 01:48
נושא ההודעה: האם בפוסט הקודם לא כתוב שהמידע המבוקש בפיירפוקס?

Anonymous :
בהמשך לפוסט הזה:
https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64930&highlight=%E8%E5%E5%E9%E8%F8&sid=98887e6dbbb79fc9175b41a921dc1104
האם יש אפשרות איכשהו לעמוד על הריבוע עם העכבר ולדעת איזה פונט חסר או אולי איזה סמל unicode יש שם וככה אולי להגיע אל החבילה המתאימה?

האם לא כתוב בלינק שרשמת שבפיירפוקס הכל קריא? אם כך, האם משם אינך יכול לנסות לברר את הקוד unicode?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/11/2023 - 11:09
נושא ההודעה: Re: משתף פוסט ישן שהעליתי די מזמן:

Anonymous :
בהמשך לפוסט הזה:

בעיקרון אתה יכול להעתיק את הטקסט ולהדביק אותו למשל בעורך טקסט hex ואז הוא יציג לך את הערך של כל תו שכזה.

יש כל מיני עורכי טקסט רגילים שגם תומכים בזה, כמו vim, אבל צריך לדעת לעשות את זה שם Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2023 - 17:01
נושא ההודעה:

לצערי אני עדיין תקוע.
מורכב לי מדי...
בכל מקרה תודה רבה על ההתייחסות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2023 - 13:24
נושא ההודעה:

בדקתי בליברה אופיס את הטקסט שיש לך בטוויטר, כל גופן שתומך בטעמי המקרא נראה טוב מאוד, זה כולל את גופני קולמוס ואחרים, אתה צריך לשנות את הגופן בדפדפן לאחד הגופנים האלו,

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2023 - 14:35
נושא ההודעה:

לדעתי גופן Ezra sil הוא הגופן החינמי המושלם להצגת טקסט עם טעמי המקרא, באחרים לא תמיד זה מושלם יש הזחות בטקסט.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2023 - 18:35
נושא ההודעה:

אוקיי וואו התקדמות.
אם אני משנה בכרום את ההגדרות של standard font (שבברירת המחדל היה times new roman) למשהו של קולמוס או של noto sans hebrew, אני אכן רואה את הטקסט בלי ריבועים כולל הניקוד שאמור להיות שם, אבל הבעיה היא שהטקסט עצמו די מעוות.
הנה דוגמא אחת (ספציפית עכשיו הפונט שבחרתי הוא ezra sil כפי שהוצע כאן):
Image

וזה קורה בכל פונט שקשור איכשהו לעברית, כלומר אין ריבועים אבל שימו לב שיש פה ערבוב פונטים וזה ניראה מעט מזעזע.
זה לא אחיד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2023 - 21:11
נושא ההודעה: צריך לפתוח באגים, ורצוי לעבוד עוד לפני זה. אם אתם יודעים.

Anonymous :
אוקיי וואו התקדמות.
אם אני משנה בכרום את ההגדרות של standard font (שבברירת המחדל היה times new roman) למשהו של קולמוס או של noto sans hebrew, אני אכן רואה את הטקסט בלי ריבועים כולל הניקוד שאמור להיות שם, אבל הבעיה היא שהטקסט עצמו די מעוות.
הנה דוגמא אחת (ספציפית עכשיו הפונט שבחרתי הוא ezra sil כפי שהוצע כאן):
Image

וזה קורה בכל פונט שקשור איכשהו לעברית, כלומר אין ריבועים אבל שימו לב שיש פה ערבוב פונטים וזה ניראה מעט מזעזע.
זה לא אחיד.

האם אני מצליח לראות נכון, שמה שנראה ערבוב פונטים הוא לפי השאלה האם הפונט מופיע עם, או בלי, טעם מקרא? כלומר הבחירה של הפונט נראית תלויה בשאלה האם נדרש, או לא נדרש, להציג לו טעם מקרא.
סבור שכדאי שתפתח באג.

Anonymous :

לדעתי גופן Ezra sil הוא הגופן החינמי המושלם להצגת טקסט עם טעמי המקרא, באחרים לא תמיד זה מושלם יש הזחות בטקסט.

וגם מי שכתב את זה כדאי שיפתח באג. שם צריך למצוא דוגמא שמופיעה ההזחה הלא רצויה.

ושניכם צריכים לצרף לבאג תמונות. כולל תמונה טובה, ותמונה רעה. אולי מליברה אופיס. וגם הוראות מלאות איך לשחזר את התמונות הטובות, והרעות. כדי שגם אלו שלא ממש מתעסקים עם עברית יוכלו לנסות לשחזר את המצבים השונים. רק הכתיבה של הבאגים האלו היא לא מעט עבודה. ואם אתם יכולים ליצור מסמכים של כמה אותיות בלבד שיראו את הבעיה, זה עדיף. ולא לשלוח להציג דף בטוויטר, או במקום אחר. אלא לקחת דפים משם, ולמחוק מהם ככל האפשר יותר. אם אפשר, כמובן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2023 - 21:31
נושא ההודעה:

לשאלתך כן, זה ניראה שהפונט משתנה כאשר יש על האות את אחד התוים של טעמי המקרא.
אבל מה שמוזר זה שאם למשל אני משנה את הפונט ל- hadasim CLM (של קולומוס למיטב הבנתי), זה ניראה הרבה יותר טוב (לטעמי לפחות, כלומר יותר עדין), אך עדיין האותיות אינן בגופן אחיד, אבל שים לב שטעמי המקרא נעלמים כמעט לגמרי לעומת השימוש בפונט של ezra sil:
Image

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2023 - 14:05
נושא ההודעה: עוד פעם. צריך לפתוח באג. ולי אין כונה לעשות זאת.

Anonymous :
אבל מה שמוזר זה שאם למשל אני משנה את הפונט ל- hadasim CLM (של קולומוס למיטב הבנתי), זה ניראה הרבה יותר טוב (לטעמי לפחות, כלומר יותר עדין), אך עדיין האותיות אינן בגופן אחיד, אבל שים לב שטעמי המקרא נעלמים כמעט לגמרי לעומת השימוש בפונט של ezra sil:
Image

נראה לי שעם ezra sil הטעמים בתמונה שפרסמת נעלמו לחלוטין.
הפסוק המדובר הוא:
הוֹלֵ֣ךְ תָּ֭מִים וּפֹעֵ֥ל צֶ֑דֶק וְדֹבֵ֥ר אֱ֝מֶ֗ת בִּלְבָבֽוֹ: (תהלים פרק טו פסוק ב)
לי נדמה שאצלי, הפסוק מוצג עם הטעמים. מישהו צריך להכין מזה דף html הכי פשוט שאפשר. ולפתוח באג. אבל לפתוח את הבאג עם פיירפוקס. לא עם כרום. ואולי לא צריך דף html. כי כבר בבאגזילה, עם פיירפוקס, אפשר להכניס את זה כמו שצריך. ובבאג זה יוצג כמו שצריך. אז לצרף תמונה של ה preview הבאג. לסמן ב preview, בעגולים אדומים, את תוי המקרא. ולהראות שבצילום אחד הטעמים מופיעים. ובשני לא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2023 - 14:50
נושא ההודעה:

מאחר וכפי הנראה הבעיה היא בפלטפורמה/מערכת הפעלה/דפדפן שמציגה את הפסוק,באתר ציבורי כמו טוויטר (שלא כמו באתר פרטי שניתן לכפות גופן) אם לא חשוב הצגת טעמי המקרא ניתן להעתיק את הפסוק ממאגרים ללא טעמי המקרא ואז זה יוצג לכולם בצורה טובה.

אחד מהם:
https://www.toratemetfreeware.com/online/a_root.html

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2023 - 15:03
נושא ההודעה: האם הבעיה רק בטוויטר? האם נסו לדבר איתם?

Anonymous :
מאחר וכפי הנראה הבעיה היא בפלטפורמה/מערכת הפעלה/דפדפן שמציגה את הפסוק,באתר ציבורי כמו טוויטר (שלא כמו באתר פרטי שניתן לכפות גופן) אם לא חשוב הצגת טעמי המקרא ניתן להעתיק את הפסוק ממאגרים ללא טעמי המקרא ואז זה יוצג לכולם בצורה טובה.

אחד מהם:
https://www.toratemetfreeware.com/online/a_root.html

כלומר הבעיה רק בטוויטר? האם נסו לדבר איתם?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2023 - 11:42
נושא ההודעה: Re: עוד פעם. צריך לפתוח באג. ולי אין כונה לעשות זאת.

Anonymous :
Anonymous :
Image

נראה לי שעם ezra sil הטעמים בתמונה שפרסמת נעלמו לחלוטין.
הפסוק המדובר הוא:
הוֹלֵ֣ךְ תָּ֭מִים וּפֹעֵ֥ל צֶ֑דֶק וְדֹבֵ֥ר אֱ֝מֶ֗ת בִּלְבָבֽוֹ: (תהלים פרק טו פסוק ב)
לי נדמה שאצלי, הפסוק מוצג עם הטעמים. מישהו צריך להכין מזה דף html הכי פשוט שאפשר. ולפתוח באג. אבל לפתוח את הבאג עם פיירפוקס. לא עם כרום. ואולי לא צריך דף html. כי כבר בבאגזילה, עם פיירפוקס, אפשר להכניס את זה כמו שצריך. ובבאג זה יוצג כמו שצריך. אז לצרף תמונה של ה preview הבאג. לסמן ב preview, בעגולים אדומים, את תוי המקרא. ולהראות שבצילום אחד הטעמים מופיעים. ובשני לא.

במחשבה נוספת, בתמונה עם ezra sil כנראה שהטעמים כן מופיעים. אך באופן שקריא הרבה פחות למי שלא מכיר. כדאי שמי יודע לקרוא עם הטעמים, או מי מטעמו, יגיב. כדי לומר האם עם ezra sil הם כן מוצגים. ואולי העובדה שכן מוצגים עם ezra sil יכולה להראות את הכיוון של התיקון: שכאשר זה צמוד לגופן זה כן מוצג. ואחרת, לא מוצג.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2023 - 18:08
נושא ההודעה:

אני פותח האשכול.
עם ezra sil טעמי המקרא מופיעים והגופן הרבה יותר מכוער לדעתי.
עם הגופן השני של culmus טעמי המקרא לא מופיעים.
לא בדקתי מעבר לשני הפונטים האלו.
יכול להיות שהבעיה אכן בעיקר בטוויטר.
אם למשל תכנסו לפה:
https://mechon-mamre.org/c/ct/cu0101.htm
ותהיו על גופן מתאים (לא רק ezra sil, אלא גם ההוא של culmus) אתם תראו שרואים בצד ימין את טעמי המקרא כמו שצריך.
כך לפחות זה אצלי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2023 - 19:35
נושא ההודעה: האם לא מדובר בעיקר בטוויטר, אולי בגלל שבניגוד לנהוג ...

Anonymous :
אני פותח האשכול.
עם ezra sil טעמי המקרא מופיעים והגופן הרבה יותר מכוער לדעתי.
עם הגופן השני של culmus טעמי המקרא לא מופיעים.
לא בדקתי מעבר לשני הפונטים האלו.
יכול להיות שהבעיה אכן בעיקר בטוויטר.
אם למשל תכנסו לפה:
https://mechon-mamre.org/c/ct/cu0101.htm
ותהיו על גופן מתאים (לא רק ezra sil, אלא גם ההוא של culmus) אתם תראו שרואים בצד ימין את טעמי המקרא כמו שצריך.
כך לפחות זה אצלי.

אין לי מושג עם איזה גופן אני. אולי noto sans. לא מאמין שאני עם culmus. ולא עם ezra sil. ולמרות שאני לא קורא את טעמי המקרא, אני מאמין שהם מוצגים אצלי. הכונה למוצגים היא בכל הדוגמאות שהוזכרו כאן, חוץ מהטוויטר. הם לא מוצגים בטוויטר. ובאחרים כן מוצגים. אני עם לינוקס + פיירפוקס.
סבור שבהקשר של הדיון כאן לא מספיק לרשום אתר, אלא את השלשה של מערכת הפעלה + דפדפן + כתובת אינטרנט. כמו שאורח‏ פרסם כאן ב 10/11/2023 - 14:50.
אם זה רק, או בעיקר, בטוויטר, צריך לנסות לדבר איתם. נדמה לי שמישהו כאן כתב שטוויטר לא מאפשרים לבחור את הגופן, למרות שבדרך כלל נהוג שלמשתמש הסופי יש את המלה האחרונה. אני לא מצליח למצוא כעת איפה זה נרשם. אולי אני מתבלבל עם משהו אחר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2023 - 20:35
נושא ההודעה:

בפיירפוקס לא הייתה בעיה מלכתחילה (ראה הקישור בפוסט הראשון) Smile.
הבעיה בכרום.
(ואולי גם קצת בedge אבל שם זו בעיה קצת שונה ופחות מתעניין בה כי אני לא משתמש בו).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2023 - 20:45
נושא ההודעה:

חוזר אליכם עם בעיה דומה אך לא זהה.
שוב פעם יש הבדל בין כרום לפיירפוקס.
ראו את הפוסט הזה:
https://rotter.net/forum/scoops1/825980.shtml
אצלי בכרום זה ניראה כך (שימו לב לריבועים):

Image

ואילו בפיירפוקס במקום הריבועים, יש הזחה שמאלה (בחלק מהשורות) של הטקסט ובכל אופן זה ניראה הרבה יותר נורמלי:

Image

האם גם אצלכם התופעה הזו זהה?

חזרה לתוכן הדיון
borsoodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/01/2007 · הודעות: 307 ·

הודעה פורסם: 23/11/2023 - 22:46
נושא ההודעה:

יש שם תווי בקרה שמישהו עשה העתק\הדבק מאיזה מקום.
כרום בוחר להציג שם מרובעים והשואש רווחים.
יכול להיות שזה גם תלוי בגופן שנבחר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/11/2023 - 03:29
נושא ההודעה:

על פניו ניראה שפיירפוקס מתמודד הרבה יותר טוב עם גופנים/אימוג'ים מאשר כרום.
דוגמא נוספת ומאוד משונה היא למשל הציפור של טוויטר.
אפשר לראות שאצל המשתמש הזה (אין לי קשר אליו אני פשוט נתקל בו בטוויטר מדי פעם):
https://twitter.com/Nehemia_GA
בסוף השם שלו יש ריבוע ריק כאשר אתם בכרום (לפחות ככה זה אצלי בכרום).
אבל בפיירפוקס אם תפתחו תראו שהוא מציג את הציפור של טוויטר כמו שצריך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/11/2023 - 14:37
נושא ההודעה:

יש שם תו בקרה של העברת שורה, בHTML משתמשים בצורה אחרת מאשר במעבד תמלילים להעברת שורה, וגם פיירפוקס לא מראה נכון אבל יותר טוב מכרום, אמור להיות ישר לימין כל השורות.
כנראה הוא העתיק ממעבד תמלילים או מווטסאפ וכדומה

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח